Peeling kawitacyjny

 

Peeling kawitacyjny

 

Peeling kawitacyjny to nowoczesna metoda wykorzystywana do bezbolesnego i głębokiego oczyszczania skóry, alternatywa dla tradycyjnej metody manualnego  oczyszczania twarzy. Usuwanie zanieczyszczeń oraz martwych komórek skóry następuje w sposób bezpieczny i pozbawiony efektów ubocznych. Zabieg ten wykonywany jest przy pomocy urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe, które po skierowaniu na wilgotną skórę wywołują efekt kawitacji. Rozpylona na skórze woda tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych gwałtownie pękają. W wyniku tych działań dochodzi do rozbicia martwych komórek i odsłonięcia młodszej warstwy skóry, wolnej od nadmiaru łoju, bakterii czy substancji toksycznych. Peeling kawitacyjny charakteryzuje się bezbolesnym i bezpiecznym przebiegiem, co jest niewątpliwie jego zaletą.

 

Ultradźwięki zapewniają:

 

•  złuszczanie warstwy rogowej naskórka

• sterylizację obszaru poddanego zabiegowi

• usunięcie martwych komórek skóry

•uwolnienie ujść mieszków włosowych od nadmiaru łoju, bakterii, substancji toksycznych

• poprawienie mikrokrążenia

• przygotowanie skóry do dalszych zabiegów kosmetycznych

 

Przeciwwskazania: ciąża, choroby nowotworowe skóry, alergie skórne, choroby skóry bakteryjne, grzybicze i wirusowe (w tym opryszczka), liczne teleangiektazje, trądzik w stanie ropnym, trądzik różowaty w fazie zaostrzenia, czynna gruźlica, zaburzenia rytmu serca, wszczepiony rozrusznik serca i inne implanty elektroniczne, obecność implantów w tkankach (np. wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego i kolagenu), stan po wstrzyknięciach (np. toksyny botulinowej), zakrzepowe zapalenie żył, ostre stany zapalne, stany gorączkowe, niewydolność krążenia, nadciśnienie tętnicze, nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu do 5 lat, nerwica wegetatywna znacznego stopnia, osteoporoza, niezakończony wzrost kości.

 

Mikrodermabrazja

 

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg silnie oczyszczający i wygładzający skórę. Polega na mechanicznym i bezinwazyjnym złuszczaniu i usunięciu martwego naskórka za pomocą specjalnych głowic pokrytych kryształkami naturalnego diamentu oraz specjalnej funkcji Vacuum. Mikrodermabrazja diamentowa pobudza skórę do tworzenia nowych, pełnowartościowych komórek, silnie ją przy tym oczyszczając i wygładzając, stymulując do produkcji elastyny i kolagenu. Złuszczanie następuje w sposób delikatny i stopniowy. Intensywność zabiegu dobierana jest indywidualnie.

 

Wskazania:

 

• trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy)

• rozszerzone pory

• prosaki

• zamknięte i otwarte zaskórniki

• łojotok

• blizny zanikowe, po ospie wietrznej, potrądzikowe, powypadkowe, pooparzeniowe

• przebarwienia

• szorstkość skóry

• rozstępy

• zaburzenia rogowacenia

• fotostarzenie

• zmarszczki powierzchowne

• objawy przedwczesnego starzenia

• wiotkość skóry

 

Przeciwwskazania:

 

 zakażenia wirusowe (brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny), bakteryjne

 

(liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa), grzybicze skóry, trądzik krostkowy, ropowiczy, skupiony, piorunujący (formy zapalne), trądzik różowaty (postać krostkowo-grudkowa stadium III), skóra atopowa, aktywne zmiany chorobowe skóry (np. łuszczyca, liszaj płaski, łojotokowe zapalenie skóry), przerwana ciągłość naskórka, nowotwory skóry, znamiona, znamiona barwnikowe, naczyniaki, skłonność do keloidów, terapia przeciwtrądzikowa izotretynoiną (minimum 6-miesięczna przerwa od zakończenia kuracji), zabiegi chirurgiczne w miejscu zabiegowym (minimum 2-miesięczna przerwa), zabiegi wypełniające, zabiegi z toksyną botulinową (2–3 tygodnie po zabiegu), zewnętrzne kuracje trądzikowe (odstęp 3–7 dni przed i po zabiegu) świeża opalenizna oraz znamiona barwnikowe w miejscu, które ma być poddane zabiegowi

 

Mezoterapia bezigłowa

 

Mezoterapia bezigłowa jest to nowoczesny, nieinwazyjny system odmładzania skóry. To sposób dostarczania do głębokich warstw skóry substancji aktywnych, celem poprawy jej kondycji, odmłodzenia, redukcji zmarszczek, cellulitu, rozstępów, wiotkości i przebarwień. Stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej. Duża popularność tej metody wynika z tego, że efekty są bardzo szybko widoczne, Jest zabiegiem bezbolesnym, nieinwazyjnym i przyjemnym. Pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty poprawy stanu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom inwazyjnym, bez niepożądanych skutków ubocznych takich jak: ból, zaczerwienienie, obrzęki, siniaki.

 

Metoda gwarantuje:

 

• błyskawiczny lifting

• redukcję zmarszczek i bruzd

• uniknięcie skutków ubocznych związanych z mezoterapią igłową

• efekt w zależności od rodzaju użytego koktajlu zabiegowego

• pobudzenie reakcji chemicznych w tkankach, ułatwiających krążenie niezbędnych pierwiastków i rodników

• mikromasaż tkanek w tkankach poddanych działaniu zabiegowemu w wyniku wahania ciśnień

• zwiększenie przenikalności błon komórkowych, co ułatwia odżywianie tkanek i głębszą penetrację preparatów zabiegowych

• możliwość działania bezpośrednio na okolicę zabiegową

• jednoczesne działanie 3 bodźców (ultradźwięków, trzech rodzajów impulsów elektrycznych i preparatu kosmetycznego)

• elektrostymulację mięśni i poprawę trofiki (rodzaj pompy dla substancji kosmetycznych)

miejscowy wzrost temperatury przyspieszający transport

bezbolesny zabieg

 

Wykonywana na kosmetykach Purles w wariantach:

 

Anti Aging Skin Therapy – Odmładzająco – nawilżająca ceremonia na twarz i szyję. Przywraca skórze sprężystość, redukuje zmarszczki i poprawia poziom nawilżenia. Zabieg rekomendowany do terapii skórzy dojrzałej, w szczególności odwodnionej, z widoczną utratą jędrności, zmarszczkami mimicznymi.

Firming Skin Therapy – Ujędrniająca ceremonia przywracająca sprężystość i napięcie skóry, wzmacnia, jak również zapewnia jej kompleksową pielęgnację. Zabieg rekomendowany do terapii skóry twarzy i szyi o obniżonej elastyczności.

Vitamin C Skin Therapy – Intensywna terapia oparta na bezcennych właściwościach witaminy C o stężeniu 20%. Regeneruje, podnosi poziom nawilżenia, spowalnia procesy zainicjowane przez szkodliwe działanie wolnych rodników, wygładza, wyrównuje koloryt cery. Pielęgnacja rekomendowana dla każdego rodzaju skóry, w szczególności szarej i zmęczonej, jak również z problemami naczyniowymi.

Anti-time Skin Therapy – Intensywny zabieg odnawiający, przywracający prawidłowy poziom nawilżenia, redukujący zmarszczki, poprawiający sprężystość skóry, niwelujący przebarwienia posłoneczne i dodający promiennego młodego wyglądu.

Mesococktail Skin Therapy to propozycja zabiegów inspirowana aliansem wiedzy  medycznej i biotechnologii. Zaprojektowane w myśl trzech zasad: bezkompromisowa skuteczność w działaniu, najwyższa jakość produktów oraz chirurgiczna precyzja w osiąganiu efektów pielęgnacyjnych. Kluczowym punktem terapii jest aplikacja zaawansowanego koktajlu, który odpowiada na potrzeby pielęgnacyjne skóry.
Mezococktaile bazują na składnikach dotychczas stosowanych wyłącznie przez lekarzy, a które odwołują się do dziedzictwa natury. Dzięki tak kompleksowej formie, efekty zabiegów Mesococktail Skin Therapy, usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających Klientów. Walcząc z objawami upływu czasu, gwarantują optymalną odpowiedź na indywidualne potrzeby skóry. Pobudzają procesy odnowy biologicznej oraz odbudowy zniszczonych struktur, co ma zasadniczy wpływ na jej wygląd.

 

Przeciwwskazania:

 

 nowotwory oraz okres 5 lat od ich wyleczenia, przerwanie ciągłości skóry w miejscu zabiegu, stany zapalne, infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze, niewyrównana cukrzyca, choroby tarczycy, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, zakrzepowe zapalenie żył i tętnic, żylaki, ostre stany zapalne w przebiegu chorób układowych, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna mięśnia sercowego i inne choroby serca, gruźlica, epilepsja, ciąża i karmienie piersią, obecność w okolicy zabiegowej metalicznych ciał obcych oraz implantów elektronicznych (rozrusznik serca, endoprotezy itp.), wszystkie procesy zapalne i ropne skóry (grudki, krosty, wykwity), uszkodzenia mechaniczne naskórka, liczne teleangiektazje, fazy zaostrzenia trądziku pospolitego i różowatego, infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry, opryszczka w stanie czynnym, infekcje jamy ustnej (ropne zapalenie dziąseł, zębów), metalowe elementy (łańcuszki, kolczyki, zegarek itp.), stan po podaniu wypełniaczy tkankowych, stan bezpośrednio po podaniu toksyny botulinowej, spastyczne porażenie mięśni, alergia na składniki stosowanych preparatów

 

Sonoforeza

 

Jest to zabieg wykorzystujący fale ultradźwiękowe, polegający na wprowadzaniu w głąb skóry substancji czynnych, dobranych odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb. Umożliwia niezwykle intensywne i skuteczne wprowadzanie w głąb skóry substancji leczniczych i odżywczych. Zabieg zwany jest również masażem ultradźwiękowym. Wytwarzane przez ultradźwięki ciepło przenika w głąb tkanki, powodując odprężenie skóry i mięśni. Towarzyszy mu delikatny, głęboki masaż, poprawiający przepływ krwi i limfy, a także metabolizm i regenerację komórek.

 

Biologicznymi skutkami działania ultradźwięków jest:

 

• pobudzenie mikrokrążenia

• wzrost przepuszczalności błon komórkowych

• przyspieszenie przemiany materii

• podwyższenie produkcji kolagenu

• zwiększenie rozciągliwości włókien kolagenowych

• przyspieszenie regeneracji

• aktywacja reakcji enzymatycznych

 

Przeciwwskazania:

 

 ciąża, choroby nowotworowe skóry, alergie skórne, choroby skóry bakteryjne, grzybicze i wirusowe (w tym opryszczka), liczne teleangiektazje, trądzik w stanie ropnym, trądzik różowaty w fazie zaostrzenia, czynna gruźlica, zaburzenia rytmu serca, wszczepiony rozrusznik serca i inne implanty elektroniczne, obecność implantów w tkankach (np. wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego i kolagenu), stan po wstrzyknięciach (np. toksyny botulinowej), zakrzepowe zapalenie żył, ostre stany zapalne, stany gorączkowe, niewydolność krążenia, nadciśnienie tętnicze, nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu do 5 lat, nerwica wegetatywna znacznego stopnia, osteoporoza, niezakończony wzrost kości.

Zabiegi aparaturowe

Mikrodermabrazja

Mezoterapia bezigłowa

Sonoforeza

 

Klimasa 2,

41-800, Zabrze

+48 606 433 341

kontakt@beautyroom-zabrze.pl